Dizi & FilmKültür & Sanat

Bir Adalet Meselesi: Şahsiyet

0

Hayatını adalete adamak öyle şahsi bir mesele değil, bir şahsiyet meselesidir.’ Nedir peki bu şahsiyet meselesi? Şahsiyet 2018 yılında puhutv de yayınlanmaya başlamış 12 bölümden oluşan bir internet dizisidir. Onur Saylak’ın yönetmenliğini yaptığı dizi belki de birçok insanının izlemesine neden olacak bir başarıya imza attı. Canlandırdığı Agâh Beyoğlu karakteri Haluk Bilginer’e Uluslararası Emmy Ödülünü kazandırmıştır.

Dizinin konusu ise emekli adliye memuru olan Agâh Beyoğlu’nun Alzheimer olduğunu öğrendikten sonra yapacağı şeyleri nasıl olsa unutacağı düşüncesiyle yıllar önce yapmak isteyip yapamadığı bir plan için harekete geçmesiyle başlar. Bu noktada yolu cinayet büroda görev yapan Nevra ile kesişir. Dizide geçmişte ve günümüzde de yaşanmaya devam eden birçok toplumsal olaya değinilmektedir. Belki de dizinin bu kadar çok izlenmesinin ve yankı uyandırmasının nedenlerinden biri toplum olarak tanıklık ettiğimiz olayların dizide çarpıcı bir gerçeklikle yüzümüze vurmasıdır. Her geçen gün artan şiddet, taciz ve ölüm oranlarına gösterilen tepkilerin toplum tarafından birkaç güne unutulması,  gündemin sürekli olarak değişmesi toplumsal hafızamız hakkında bize pek de iyi olmayan şeyler söylemektedir.

Şunu da söylemeden edemeyeceğim;

Şahsiyet konusunun yanı sıra tercih edilen mekan ve müzikleriyle de izleyicinin dikkatini çekmiştir. Beyoğlu Sokaklarının tarihi güzelliği ve birçok sanatçının birbirinden güzel eserlerine yer verilen dizi sizi geçmişte ve günümüzde bir yolculuğa çıkarıyor.

Şimdiden iyi seyirler!

Mevsim Değişir

Previous article

Bir Pazar Rotası

Next article

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Login/Sign up