Hobilog Özel

Bir Öğrenci Gözünden Ankara

0

Ankara’ya gelme sebebim tamamen puanımın yettiği fakülteleri sırasıyla yazmam ve Hacettepe’nin tutmasıyla oldu. Ankara hakkında ne bir ön yargım ne de çok fazla bilgim vardı, duyduklarım hep genel şeylerdi ancak gelince bana her yönden ne kadar uygun olduğunu anladım ve tercihimden son derece memnun kaldım.

Bu yönlere değinmek gerekirse üniversitemin kampüsünün bulunması, ulaşımın rahat ve çeşitli bir şekilde olması, genel olarak düzenli bir şehir olması ve kaldığım yurdun okulumun çok yakınında bulunması gibi benim hayatımı kolaylaştıran sebeplerin bulunmasını sayabilirim. Ankaraya görece daha küçük ve sakin bir şehirden geldiğim için kalabalığın beni korkutacağını düşünüyordum ancak bu böyle olmadı. Kızılay gibi merkezi bir kaç yer dışında aşırı bir yoğunluğun olmaması beni sevindirdi. Üniversite öğrencileri daha çok Bahçelievler ve Tunalı’da takılırlar. Buralarda eğlenebileceğiniz çeşitli mekanlar var, sanıyorum herkes için uygun bir mekan vardır yani çeşit o kadar fazla.

Ankara zaten ülkenin merkezi konumunda olmasından dolayı çok fazla etkinlik ve konsere ev sahipliği yapıyor hemen hemen her hafta bir çok sanatçı konser veriyor. Kültürel olarak da bir çok müzeye sahip olduğundan bu tür yerleri gezmeyi sevenler açısından çok fazla çeşitliliğe sahip. Bir kaç göl ve park dışında çok fazla gitmek isteyeceğiniz doğal alanı olmayabilir ancak gezmeye değer bir çok yeri var. Yine de bunlardan da sıkılır ve Ankara’dan çıkmak isterseniz günübirlik olarak çevre illere çok uygun fiyatlı turlar bulunmakta.


Büyükşehir olması dolayısıyla zaten çok fazla yurt imkanları mevcut ancak belki okulunuza yakın yurt çıkması sorun olabilir.

Okulunuzun kulüp imkanlarını çok iyi kullanarak hem hobi hem de bolca arkadaş edinebilirsiniz Ankara’da bulunan Hacettepe, Odtü gibi üniversiteler buna oldukça uygun.Ankaranın ayazı herkesin malumu gerçekten soğuk bir iklimi var. Metronun neredeyse her durağında AVM var hatta Ankara bir AVM şehri demek yanlış olmaz. Kışın çok soğuk olması dışarıda vakit geçirmeyi imkansızlaştırıyor dolayısıyla AVM’ler bir yerde zorunlu vakit geçirme yerleri oluyorlar. Eğer kampüsünüz güzelse zaten kampüs dışına çok fazla çıkmazsınız çünkü gerçekten orası sizin için küçük bir şehir halini alıyor. Ulaşım açısından da Türkiye’nin hemen hemen ortalarında bulunması ülkenin her yerinden gelenler için bir avantaj oluyor.

İdil Yıldırım

Hobilog

Bir Öğrenci Gözünden Tekirdağ

Previous article

Bir Öğrenci Gözünden Antalya

Next article

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Login/Sign up