Hobilog Özel

Bir Öğrenci Gözünden Çanakkale

0

Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi bünyesinde olsak da Biga İktisadi bilimler olarak Çanakkale’nin en uzak ilçesinde yer almaktayız, Seçerken Çanakkale diye seçip sonra uzaklığından dolayı hayal kırıklığına uğrayan çok olmaktadır yani seçerken bu uzaklığı göz önüne alarak seçmek mantıklı olacaktır. İlk başlarda Biga’nın Çanakkale’ye olan uzaklığından ve küçük bir yer olmasından dolayı endişeliydim ama orada okudukça aslında güzel bir şey olduğunu anladım.

Dezavantajları bulunduğu gibi avantajlara da sahip bir üniversiteyiz.

İlçede olmasına rağmen kampüsümüz bir ilçeye göre büyük. Spor salonu kütüphane gibi olanaklarımız mevcut. Orada yaşadıkça alıştıkça çevresini tanımaya başladıkça güzelliklerini görebiliyorsun. Her şey elinin altında bir otobüs ile güzel yerlere ulaşım mevcut. Deniz istediğinizde Karabiga, Şahmelek gibi yerlere 30-45 dakika gibi bir sürede ulaşabiliyorsunuz. Mesela öğrenciler olarak sevilen aktivitelerden birisi bisiklet kiralayıp oraya yakın piknik alanlarına kolaylıkla gidebilmek. Başlarda geldiğimde istemediğim bir yerdi ama durdukça oranın küçük kasaba haline alıştım ve şimdi tam tersi oradan gitmek istemiyorum. Ve oradan gittiğimde özlüyorum 🙂

çanakkalede-neden-okunur

Çanakkale soğuk havası tabi ki Biga’da da kendini gösteriyor. Kışın Biga rüzgarları soğuğu tam bir işkence olabiliyor. Yurt açısından baktığımızda Kız Kyk okulun yakınında yürüme mesafesi 10 dakikada okulda olabiliyorsun ama Erkek Kyk okulumuza otobüsle ulaşılacak bir yerde uzak kalıyor. Ben önce özel yurtta sonra Kyk’da kalmış biri olarak Kyk yurdunu seviyorum bana daha iyi geldi. Okulumuz Biga İktisadi Ve İdari bilimler Fakültesi olduğundan dolayı hep birbirine benzer bölümler olduğundan çevrenizde size yardımcı olacak çok kişi oluyor. Okulumuzda topluluklar bulunuyor.

Bazı topluluklar cidden kendini kanıtlamış durumda. Okulumuzda tanınmış birçok kişi ise seminerler ve söyleşiler düzenlendi. Okulumuz sayesinde Norm Ender, Tuğkan gibi günümüzde fazla ünlenmiş ünlüler ile tanışma fırsatına ve onlara istediğimizi sorup sohbet etme şansını yakaladık. Çanakkale olarak cidden oraları gezip görmek açısından büyük imkanlar sunuyor. Okulumuz gezileri ile şehitliklere kolayca erişim sağlanıyor. Çanakkale’ye nazaran küçük yerleşim yeri olsa da okumaya değecek, arkadaşlarla güzel aktivite içinde olabileceğiniz bir yerleşkeye sahiptir.

Hobilog

Bir Öğrenci Gözünden Tekirdağ

Previous article

Bir Öğrenci Gözünden Antalya

Next article

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Login/Sign up