Hobilog Özel

Bir Öğrenci Gözünden Eskişehir

0

Adı Eski kendisi Yepyeni öğrenci şehri denilince akla gelen ilk şehir Eskişehir.


Bir öğrenci yaşayacağı şehirden neler bekler? Ucuz, canlı, güvenli, sosyal, modern, ulaşımı kolay ve eğlenceli olması mı? O zaman aradığınız şehir kesinlikle Eskişehir.


Türkiye’nin en güvenli şehri olan Eskişehir 7/24 canlı olmasıyla da yaşan bir şehir.

Günün her saati istediğiniz yere gidebilirsiniz tabi bunda ulaşımın kolay olmasının da büyük etkisi var. Yürüyerek gitmek istediğiniz her yere rahatça varabilirsiniz. Yürümek istemeyenler için ise şehrin ortasından geçen ve iki ucunu birbirine bağlayan tramvayı tercih edebilirsiniz.


Anadolu, Osmangazi ve Eskişehir Teknik üniversitesi olmak üzere içersinde 3 üniversite barındırmasından da kaynaklı şehir öğrenci merkezli dizayn edilmiş. Öğrenci merkezli dememin bir başka sebebi de benzeri şehirlere göre ciddi anlamda ucuz olması. Oturduğunuz kafesinden tutun yediğiniz yemeğine kadar her bütçeye hitap edecek yer bulunabiliyor. Anadolu üniversitesinde okuyorsanız eğer her bir öğün için 1.25₺ ye bol çeşitli yemekler yiyebiliyorsunuz. Kalacak yer konusunda ise apartlar ve yurtların yanında 1+1 evler çok daha hesaplı ve tercih edilen mekanlar oluyorlar.
Şehrin içerisinden geçen ve tam bir doğa harikası olan Porsuk çayına da değinmek gerek. Ben bir öğrenci olarak Porsuk etrafındaki parklarda dolanıp çimlerde vakit geçirmeyi gerçekten çok seviyorum tavsiye ediyorum. Denizi yok bu şehrin diye de üzülmeyin sakın Kentpark adıyla geçen ve muhteşem bir kumsaldan oluşan yapay denizimiz bile var.
Senenin 8 ayını kış olarak geçiren ve bolca kar alan bir şehir. Ege ve Akdenizden gelecek olan arkadaşlarımız gelir gelmez kalın bir mont ve bolca içlik edinmeyi aklınızdan çıkarmayın.


Yaşaması bu kadar kolay ve güzel olmasındandır ki gelen öğrencilerin şehri bırakıp gidemedikleri söyleniyor ben de buna kesinlikle katılıyorum. Evet şehri bırakıp gitmek zor ama hazır üniversiteye geldim başka şehirleri de görmek istiyorum diyenler için şehir Ankara ve İstanbulun ortasında bulunuyor ve hızlı tren yardımı ile kısa sürede başka şehre geçiş yapabiliyorsunuz. Son olarak eklemem gerek ki Kalabak suyunu içenin bu şehirden bir daha gidemediği yönünde de bir söylenti var…

Öykü Su Baran

Hobilog

Bir Öğrenci Gözünden Tekirdağ

Previous article

Bir Öğrenci Gözünden Antalya

Next article

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Login/Sign up