Dizi & FilmKültür & Sanat

Dillere Pelesenk Olmuş En İyi Bihter Ziyagil Replikleri

Akıllara Kazınmış En İyi Bihter Ziyagil Replikleri
0

Bugün ekranlar Aşk-ı Memnu dizisinin finaliyle süslenirken tekrar gidiyoruz 2010’a. Bu yüzden de Melih Bey takımının göz bebeği Bihter’imizi anmadan günü kapatmak istemedim. Şimdi karşınızdaaa Biricik Bihter’imizin dillere pelesenk olmuş, beş unutulmaz repliği.

 1-) Seninle hiç arkama bakmayacağım, anılara ihtiyacım olmayacak hiç…

  

    Yazıya acıların kadını Bihter’in evde ilk gününde Adnan Bey’e kurduğu cümleyi hatırlayarak başlayalım. Nereden nereye dedirten bu replik Bihter’in ne kadar büyük konuştuğunu gösteriyor. Üzgünüz be Bihter.

 

2-) Tabi siz anneleri tarafından size emanet edilen çocuklara her bakımdan yetersiz gördüğünüz bir kadının annelik etmesine şiddetle karşısınız ama.

   Bu cümleleri Matmazel’e kuran Melih Bey takımının Asi kızı Türkçesiyle de hepimize güzel bir ders verdi bu sahnede. Bu replik adeta ‘ o pikap şu pikap bu pikap’ tekerlemesini akıllara getirdi. Hangisinin daha zor olduğu ortada ama insan yine de afallamıyor değil. Ayrıca bu replik tartışma sırasında söyleyecekleri aklına gelmeyen benim evdeki halim… Hangimizin değil ki ?

3-) ‘Bir sene geçti, koca bir sene. Neler oldu neler… Hayatımın aşkını bulduğuma inandırıldım önce meğer hayatımın en büyük hayal kırıklığı olacakmış

Çok öğretici oldu ama. Yalancılara, korkaklara inanmamam gerektiğini öğrendim; kendi çıkarları için yeryüzünü çekip aldılar ayaklarımın altından. Hiç yaşamamış olmayı dilerdim bu seneyi. Unutana kadar acıyla, nefretle hatırlayacağım. Özlediğini biliyorum. Beni Adnan’nın yanında gördükçe, onun yatağında olduğumu düşündükçe kahroluyorsun. Sana bu eneki hediyem bu olsun. Ömür boyu uzaktan bakacaksın bana. İyi seneler.

Söyleyecek pek bir şey bırakmamış gönlümüzün çiçeği bize. Ne diyelim; dileriz siz kimseye böyle bir hediye vermezsiniz.

4-)  Salak mısın Cemile ?

   Hangimiz birinin yüzüne böyle haykırmak istemiyoruz ki ? Ah Bihter’ciğim… Tercümanımızsın.

5-) Nihal’i terk edemeyeceğin için beni terk ediyorsun. O ölmesin diye beni öldürüyorsun. Niye ben ?

Nihal tek nefeste sönüverecek bir çiçek. Peki ya Bihter ? Bu kapı açıldığında senin içinde bitmeyecek mi her şey? Ben bu kapı açıldığında da öleceğim Behlül. Benim ölmemi istiyor musun ? Beni kaybetmeyi göze alabiliyor musun ? Beni, beni. Beni, beni. Bihter’ini…’

    Bunlar Bihter’in final sözleriydi. Aklımızda hep Melih Bey takımının yıldızı olarak kalacaksın. Seni seviyoruz Bihter.

Gerekçemiz Var

Previous article

Toplumsal Çöküşün Distopyası: Körlük

Next article

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Login/Sign up