Kültür & SanatMüzik

Hayatınıza Birkaç Fon Müziği Önerisi

0

Gelin, bugün hep birlikte aynı dili konuşalım. Müziğin dilini… Bir anı hatırlamanın en iyi yolu o anın şarkısını duymaktır. Yaşadığı anların şarkısını duymayı bırakmayanlar için birkaç öneri…

  1. KİM ÜZDÜ SENİ – NOVA NORDA

‘ Gökyüzü izler gülüşürken biz o günkü gibi.’

Çıktım Bi Yola’ diyerek profesyonel müzik hayatına başlayan Nova norda, Boğaziçi Üniversite Sosyoloji bölümünde  okurken rock müzik korosuna girerek müzik hayatına ilk adımı atmıştır. Şu ana kadar dinlediğimiz 13 şarkısı bulunan Nova Norda’nın yeni şarkılarını duymayı dört gözle bekliyoruz. İyi ki hayatımıza girdin Nova Norda !

  • NEDEN DİYE SORMA- MADRİGAL

‘ Bir yalan buldum gerçeğe doydum.’

‘Nasıl daha önce dinlemedim bu grubu ? ’ Madrigal’i duyduğumda kurduğum ilk cümle buydu. 2007 yılında ‘Mavera’ adıyla kurulan grup, 2009 yılında şu anki halini aldı ve birbirinden güzel, dinlenilmeyi bekleyen yirmi beş şarkıyla karşımızda şimdi. ‘ Kelebekler’ şarkısını kendi milatları olarak gören grubu tanıdıktan sonra konserine gitmek için sabırsızlanacağınıza eminim.

  • KIRILDI VAZO – ŞENCEYLİK

‘ Yıldızlarla bir tuttuğum ellerin ah yalan mıymış ?’

İzmir’de arabanın penceresini açıp deniz kokusuna boğulurken bir şarkı çalmaya başladı. Şarkıdan bir cümleyi Google’da arattıktan sonra tanıştım Şenceylik ile. Boğaziçi Müzik kulübünde ‘Şenceylik’ ismi bütünleşmiş Eda Sena ŞENCEYLAN’la. ‘Islık’ şarkısıyla karşımıza çıkan Şenceylik’in sesi adeta ne kadar tatlı bir insan olduğunu gösteriyor bize.  Şu ana kadar on sekiz şarkısı ile duygularımıza misafir ettiğimiz Şenceylik’i her yerde duymak, o tatlı sesinin sakinliğini ruhumuza hapsetmek istiyoruz.

  • KEDER – YAŞLI AMCA

‘ Bulabilir miydin beni rüzgarında yol olunca?’

Ankara esintiyle hayatımıza giren Yaşlı Amca grubu aralarındaki samimiyeti  şarkılarıyla dinleyenlerine hissettirmeyi bırakmayanlardan. Onları dinlerken kendi arkadaş grubunuzun konserinde gibi hissedeceksiniz kendinizi. Siz şarkılarınızla karşımıza çıkmayı hiç bırakmayın lütfen…

  • ESKİDİN – ANSIZIN BİR İNFİLAK

‘Masal oldu hikayen sen yakıp yıkarken’

Kendileriyle ilk tanıştığımda şarkılarının ismini Ansızın Bi’ İnfilak sanan tek kişi olmadığıma eminim. Kimse Kimseyi Sevmesin, Retro Bahar ve birçoğu ile duygulara tercüman olan grup on sekiz şarkısıyla hayatımıza renk oluyor. Renginiz hiç solmasın.

     Bu yazı boyunca içimdeki konseri susturamayan ben şimdi yanımdaki şanslı insanların kulağının pasını silmeye (!) gidiyorum. Bir an önce bu şarkıları dinleyerek kendimizden geçeceğimiz, güzel anılar biriktireceğimiz, virüs kapma korkusu yaşamayacağımız konserlere.

4 Yapraklı Yonca Beslenme Modeli

Previous article

İnsanlığın İlk Hayal Kırıklığı

Next article

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Login/Sign up