Kişisel Gelişim & Sağlıklı Yaşam

Hedef

0

Uzun ya da kısa vadelerde, hayatımızın genelini yahut bir kısmını etkileyecek, belki sonunu görebileceğimiz belki de hiç hayal ettiğimiz gibi sonuçlanmayacak hedefleri bir bir sıralıyoruz önümüze. Genelinde acımasız ve sınırlarımızın ötesinde şeyler karalıyoruz her yıl yeniden ve büyük heveslerle alınan ajandalara. Başarılı olamayınca büyük bir hayal kırıklığıyla savaşmak zorunda bırakıyoruz kendimizi. Sonunu görebildiğimiz başarma hissini tadabildiğimizde her şey daha kolay ve başarılabilir hissediliyor.

Hedeflerin yenileriyle uğraşmak yine başaramazsam korkusuyla yola çıkmak umutsuz kılsa da yeniden başlamak

Ayağa kalkmak umduğumuzdan güzel oluyor. Sözün uçtuğunu yazının kaldığını bildiğim için de biraz yazmanın gücünden söz etmek istiyorum. Düşünmek konuşmak yerine daha kalıcı olan ve genellikle isteğimiz dahilinde daima hayatımızda kalmaya devam eden yazıları görmek bile motivasyon kaynağımız olabiliyor. Ağzımızdan çıkan cümlelerin havada uçup evrende kaybolması ihtimalini de yok ediyoruz kağıtta. Ya da geri dönüp baktığımızda nelerle savaştığımızı ister buruk bir gülümsemeyle ister zafer kazanmış edasıyla okumak nereden baksak yolu yarılamanın yarısı. Yolu yarıladıktan sonra önümüzde hali hazırda yolun devam ettiğini görmek can sıkıcı olabiliyor.

Aynı hedefler üzerinde gidip gelmek, her tarafını kurcalamak bazen hiç anlamamak, fırlatıp atmak

Ona ayırdığımız sürenin sonuna geldiğimizi hissetmek ama tam olarak da hayatımızdan çıkaramamak bir süre sonra güzel hislerle koyduğumuz belki yeni başlangıçlar için attığımız adımın yalnızca hayatımızı çıkmaza sürükleyen büyük cümleler olduğunu görmek yaptığımıza yapacağımıza pişman ediyor. Öte yandan madalyonun tersini çevirdiğimizde koyulan hedefin başarılma ve başarılmama gibi iki ihtimalinin olduğunu ön görebildiğimizde nasıl da savrulmaktan son anda kurtulduğumuzu, sonucu olumlu da bitse olumsuz da bitse rotanı kaybetme telaşı olmadan bir sonraki adıma ya da eksik kalan kısımlara odaklanmanın hafif hissettirdiği de aşikar.

Gerçekleşmesine ya da gerçekleşmemesine bakmaksızın basamakları çıkarken hedeflerimizi yanımıza almamız, yenilerini eklememiz, gerçekleşenleri ya da artık bizim için önemli olmayanları bir kenara bırakıp yola devam etmemiz gerekliliği söz konusu. Yarın yanımıza aldıklarımızı önümüze koyup yaşayacağımız hayatı şenlendirecek ve zaman zaman çekilmez kılacak olanları seçmek için güzel bir gün

Üçüncü Hare: Die Welle

Previous article

Tanrılar Nasıl Doğdu

Next article

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Login/Sign up