KitapKültür & Sanat

İnsanın Anlam Arayışı

0

Zaman zaman kendi varlığımızı, dünyaya geliş nedenimizi sorguladığımız ve bu gerçekliklerden sıkıntı duyduğumuz bunalımlı dönemlerimiz olabilmektedir. Bu gibi kaygıları yaşadığımız dönemlere çoğu insanın karşısına çıkan bir kavram haline gelen Varoluşsal Sancı diyebiliriz. Bu varoluşsal sancılar birçoğumuzun günlük yaşamında yer alan ve kimilerinin hayatlarını sürdürmesine engel olacak buhranlara sebebiyet verebiliyor. İnsanın Anlam Arayışı kitabı zihnimizi meşgul eden ve bizleri kaygıya sürükleyen sorulara bir anlam bulmamıza yardımcı olmaktadır

İnsanın anlam arayışı 2.Dünya Savaşı sırasında nazi kampında mahkum edilmiş kişilerin yaşadıkları olayları anlatmaktadır. Kitap nazi kampında esir olan psikiyatrist Viktor E. Frankl tarafından yazılmıştır. Aynı zamanda Yunanca ‘anlam’ anlamına gelen  logoterapi isimli terapi yöntemini geliştiren Frankl kampta yaşadıklarını, okuduğunuzda insanı dehşete düşüren deneyimleri ve o zor koşullarda nasıl hayatta kalabilmeyi başardığını çarpıcı bir şekilde anlatmaktadır.

Sınırlarınızı merak ettiğiniz oldu mu hiç? Acı eşiğinizin ne kadar olduğunu? Ya da sizi hayatta tutan şeylerin ne olduğunu ve sizin için ne anlam ifade ettiğini? İnsanın Anlam Arayışı, kitabın arka kapağında da yer alan ‘İnsanı insan yapan nedir’ sorusuna yanıt vermeye çalışıyor.

Keyifli Okumalar Dilerim…

Bir Film İzledim Hayatım Değişti: Netflix Belgesel Önerileri

Previous article

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Login/Sign up