Kişisel Gelişim & Sağlıklı Yaşam

Sedona Yöntemi Nedir?

Sedona Yöntemi
0

Sedona yöntemi, Lester Levenson’ın ortaya çıkardığı düşünceleri ve blokajları temizleme yöntemidir. 1952’de, 42 yaşında olan Lester Levenson bir fizikçi ve başarılı bir iş adamı olarak yaşamı ve kariyerinin zirvesindeydi. Lester, mutsuz ve çok sağlıksız bir adamdı. Depresyon da dahil olmak üzere birçok sağlık sorunu vardı: Büyümüş bir karaciğer, böbrek taşları, dalak sorunları ve ülser. Doktorları umudu keserek onu ölüme terk ettiler.3 ay kendine çalıştı ve bu 3 ay sonunda sedona yöntemini buldu. Lester doktorların tahmin ettiğinden 42 yıl fazla yaşadı. Lesterin sistemine bir bakalım.

Sedona Yönteminin Uygulanışı

Serbest bırakmak istediğiniz bir şey düşünün. Bu bir sorun olabilir, kafanızdan atamadığınız bir durum olabilir ya da bir türlü gerçekleşmeyen bir isteğiniz olabilir. Şimdi bu konuyu hatırlamak için kendinize izin verin. Ve o konuyu fark ettikçe belli ya da belirsiz bir duygu oluşur.

1. Şu anda sadece oluşan duyguyu fark edin

Ve yapabildiğiniz kadar o duyguyu hissetmek için kendinize izin verin.

2. Şu an için bu duyguyu serbest bırakabilir misiniz? “Evet” ya da “Hayır” cevaplarından birini seçin.

3. Cevabınız “Evet” ise o zaman şu anda bu duygu serbest bırakır mısınız? Sadece yapabildiğiniz kadar bırakın. Bir kalemi bırakırmış gibi bıraktığınızı hayal edin.

Eğer cevabınız “Hayır”ise. O duyguya tutunmak yani o duyguyu tekrar hissetmek için kendinize izin verin. Bu duyguya tutunarak aynı rahatsız edici duyguyu sürekli hissetmek mi istersiniz ya da özgür olmayı mı tercih edersiniz?

O zaman yapabildiğiniz kadar o duygu serbest bırakır mısınız?

4. Ne zaman? (Serbest bırakma şimdi yapıldığı için bu tamamlama sorusudur) Cevabınız “Şimdi” olacaktır.

Şimdi hissiyatınıza bakın. Nasıl hissediyorsunuz? Fark hissedene bunları tekrar edebilirsiniz. Büyük travmalar için 8-9 seans yapabilirsiniz.

Sedona yönteminin uygulama alanları geniştir.  Travmalar, ilişkiler, parasal durumlar, madde bağımlıkları hepsi sedona yönteminin uygulama alanıdır.Sedona yönteminin diğer yöntemlerden farkı ise uygulaması kolay ve hızlıdır.

Umarım yazım size faydalı olmuştur.Sedona yöntemini hayatınızda uyguladığınızda farkı sizde hissedeceksiniz.

Yolunuz her zaman ışıklarla dolsun.

Sağlıklı Atıştırmalıklar Serisi 1

Previous article

Geçmişten Bugüne Güzellik Algısı

Next article

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Login/Sign up