MüzikTeknoloji

Spotify Üzerinde Yüklü Olmayan Bir Şarkıyı Spotify’e Nasıl Ekleriz?

Spotify Müzik Ekleme
0

Arkadaşlar yeni yazımdan hepinize merhabalar diliyorum. Bildiğimiz üzere müzik ruhun gıdası, evde otururken, ev işi yaparken, toplu taşımada yolculuk ederken, yürüyüş yaparken ve spor yaparken her an müzikle iç içeyiz. Özellikle bu karantina sürecinde en azından benim günümün 10 saati şarkı dinlemekle geçiyor.

Müzik dinlemenin en iyi özelliği de arka planda dinleyebilmek ve en çok tercih edilen müzik uygulaması Spotify bunu bize sağlıyor ama ne yazık ki bazı efsaneleşmiş, sevdiğimiz parçaların bir kısmı yüklü değil bugün bu yazımda sizlere bunun nasıl uygulamaya entegre edildiğini göstereceğim.

Bunun için aslında iki yol var; ilki podcast üzerinde ekleyebilmek ve ikincisi de yerel dosyaları aktive edip istediğimiz şarkıyı arka planda dinleyebilmek. Biz burada ikincisini tercih edeceğiz çünkü yakın zamanda gelen şikayetler doğrultusunda ilk yöntem artık faal olmayacak çünkü bilinen ve sevilen bir şarkı podcast olarak yüklendiğinde, gerçekten podcast üreten içerik üreticilerinin emeği boşa gidiyor ve arka planda kalıyor. Hem biz de emeğimizin boşa gitmemesi hem de etik olmadığı için yerel dosyalar özelliğinden ilerleyeceğiz.

Öncelikle ilk aşamamız Spotify üzerinde olmayan şarkıyı seçip, linkini kopyalamak. Sonrasında binlerce mp3 dönüştürücü sitesi var fakat bazıları güvenilir olamayabiliyor, ben sizlerle kendi kullandığım sitenin linkini hemen buraya bırakıyorum; https://ytmp3.cc/en13/ bu siteden güvenle şarkıyı bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Her şey tamam, şarkıyı indirdim sonra bu Spotify uygulamasına nasıl yüklenecek gelin adımları beraber, teker teker izleyelim.

Bilgisayarımız üzerinden ister tarayıcıdan, isterseniz uygulamadan Spotify uygulamasını açıyoruz.

Yukarıda görmüş olduğunuz AYARLAR butonuna basıyoruz.

Ayarlara bastıktan sonra YEREL DOSYALAR butonunu görüp, kapalıysa açıyoruz. Daha önce denememişseniz siz de bu kapalı olarak gözükecektir, tek tuşa basarak açmanız yeterli olacaktır.

Sonrasındaysa buradaki yerel dosyalar butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. İndirmiş olduğunuz tüm şarkılar, konser performansları veya dilediğiniz her şeye buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bir dahaki yazımda görüşmek üzere, hepinize keyifli dinlemeler dilerim

Yeni bir Sen’e Var Mısın?

Previous article

10 Adımlı Kore Cilt Bakımı Rutini

Next article

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Login/Sign up